El. dienynas Tvarkaraščiai Priėmimas
Versija neįgaliesiems
Naujienos
2019-01-12
Anglų kalbos olimpiada

2019 m. sausio 8 d. vyko Lietuvos 11 klasės mokinių anglų kalbos olimpiados Klaipėdos miesto etapas. Jame dalyvavo mūsų gimnazijos IIIa klasės mokinė Marija Karpušenko, kuri laimėjo I vietą! Nuoširdžiai sveikiname Mariją su pergale ir linkime sėkmingo pasirodymo šalies olimpiadoje, kuri vyks Vilniuje.

Marijos anglų kalbos mokytoja J. Luotienė.

2019-01-12
Skaitome Robertą Bernsą škotiškai!

2018 m. lapkričio 29 d. vyko Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų ir gimnazijų mokinių ROBERTO BERNSO poezijos meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo mūsų gimnazistai Emilija Ramanauskaitė (Ic) ir Domantas Pikturna (IIIa). Klausytojams didelį įspūdį paliko Domanto skaitomo eilėraščio „Sweet Afton“ romantiškos nuotaikos perteikimas, o Emilija deklamavo R. Bernso kūrinį originalo - škotų kalba!
Mokiniai iš arčiau susipažino su pasaulyje žinomo poeto kūryba, įgijo sceninės patirties ir buvo apdovanoti Padėkos raštais.
Dėkojame anglų kalbos mokytojoms Natalijai Objedkinai ir Joanai Luotienei.

2019-01-12
Mes – STUDIJŲ REGATOJE - 2019

Klaipėdos aukštosios bei profesinės mokyklos vienijosi „Studijų regatai‘19“. Jau 5-ąjį kartą organizuojamas renginys išaugo, siūlė išskirtinę programą ir šįkart kvietė susitikti Klaipėdos „Švyturio arenoje“. Po pamokų šiame renginyje dalyvavo ir ŽEMYNOS gimnazistai. Turėjome progos sužinoti, kur tęsti mokslus baigus mokyklą, pabendrauti su aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovais. Šie pateikė aktualios informacijos apie studijas bei priėmimą. „Studijų regatoje‘19“ pirmą kartą vyko karjeros mugė. Jos metu stambiausių bei įtakingiausių Vakarų Lietuvos įmonių atstovai dalijosi sėkmės istorijomis bei patarė, kaip pagauti savo sėkmės paukštę.

2019-01-12
Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada

Sausio 10 dieną gimnazijoje buvo vykdomas Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiados Klaipėdos miesto turas. Šiandien užtenka skepticizmo dėl lotynų kalbos dėstymo ir mokymosi. Bet leiskite priminti - klasikinė lotynų kalba yra oficiali Katalikų Bažnyčios kalba. Ji dėstoma kunigų seminarijose, ja rašomi oficialūs Bažnyčios dokumentai, naudojama Bažnytinėje teisėje, aukojamos šv. Mišios; medicinoje lotynų kalba reikalinga diagnozėms įvardinti, anatomijai, farmacijai išmanyti; biologijoje taip pat vartojama lotynų kalba, nes ji mažai kinta, be to, šiuolaikiniai biologai gali pasisemti žinių skaitydami senuosius darbus ir taip pat ateitiems kartoms palikti savuosius. Beje, net 85 proc. literatūrinio Europos paveldo sukurta lotynų kalba. Todėl tam, kad išsaugotume europietiškąjį identitetą, turime išlaikyti lotynų kalbą.
Tai nėra lengva. Puikiausiai tai iliustravo olimpiados užduotys, kurios iš dalyvių pareikalavo ir lotynų kalbos gramatikos išmanymo, ir antikinės kultūros žinių, ir net graikų kalbos pradmenų. Iššūkį priėmė šios „Žemynos“ gimnazistės: Lukrecija Pipinaitė (IIa), Aida Rimkutė (IIa), Aistė Alutytė (IIIa) ir Ema Lukšaitytė (IIIa). Šįkart pritrūko žinių ir sėkmės aplenkti licėjaus gimnazistes, bet įgyta patirtis visada bus naudinga.

2019-01-12
Klasės valandėlėje viešnia iš Jaunimo darbo centro

Sausio 8 dieną IIa klasėje vyko karjeros ugdymo valandėlė. Ją inicijavo gimnazijos karjeros specialistė Elina Grigutė. Į svečius buvo pakviesta Lolita Bronislava Jonikaitė. Ji dirba Klaipėdos teritorinėje darbo biržoje pradėjusiame veikti Jaunimo darbo centre. Kartu su Jaunimo darbo centro komanda dirba projekto „Atrask save“ koordinatoriai, o jaunuoliai, norintys įgyti patirties kitoje Europos Sąjungos šalyje, turi galimybę kreiptis į šalia esantį EURES biurą. Taigi Lolita Bronislava Jonikaitė dešimtokams pristatė, kokių sričių specialistų reikia darbo rinkoje, kokių yra perteklius, priminė, kokie turėtų būti pirmieji žingsniai renkantis profesiją ir akcentavo, kad labai svarbu ugdytis asmenines kompetencijas. 

2019-01-11
Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

Sausio 4 dieną gimnazijoje vyko atrankinis lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados turas. 9-10 klasių ir 11 – 12 klasių grupėse rungėsi po 9 mokinius. Tikrai džiugu, kad šiais technologijų laikais vis dar gyvas kalbos jausmas, kūrybinės minties polėkis, na, ir kalbos bei literatūros žinių suvokimas. Vertinimo komisija įvertino darbus. Skelbiame rezultatus:

I – II klasių grupė:
I vieta - Diana Mataitytė (IIc)
II vieta – Domantė Osinaitė (IIa)
III vieta – Fortūnata Kučinskaitė (IIa), Aistė Raišuotytė (IIb).

III – IV klasių grupė:
I vieta - Rugilė Braslauskaitė (IVa)
II vieta – Ieva Mataitytė (IIIa)
III vieta – Linėja Mikšytė (IIIb), Živilė Balčiūnaitė (IVa).
Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės tolimesniame – miesto – etape. Mieste gimnazijai atstovaus Diana Mataitytė (IIc) ir Domantė Osinaitė (IIa), Rugilė Braslauskaitė (IVa) ir Ieva Mataitytė (IIIa).
Toliau

2019-01-09
Nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas

2018-12-07 dieną vyko nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas.

2018-12-28
Raštingiausias gimnazistas - 2018

Gimtųjų žodžių apkabintas,
Aš gyvas kalboje.
Sakau: esi man kaip žibintas
Pasaulio tamsoje.
Kas moka žodį – randa kelią
Visur ir visada. 

                                     Justinas Marcinkevičius

  Gruodžio mėnesį gimnazijoje vyko raštingiausio gimnazisto konkursas. Atrankiniame jo etape tradiciškai dalyvauja visi mokiniai. Finaliniame ture rungiasi geriausiai užduotis atlikusieji. Finale III-IV klasių grupėje iš viso dalyvavo 22 gimnazistai, o I-II klasių grupėje - 16 gimnazistų. Konkursą organizavo ir užduotis ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Dalia Baubinienė.

Skelbiame konkurso nugalėtojus.

III – IV klasių:

1. Bogušaitė Fausta IVa  (64 tšk.) (mokyt. A. Litvinienė)
2. Braslauskaitė Rugilė IVb  (63 tšk.) (mokyt. A. Litvinienė)
3. Viršilaitė Ugnė IVb  (61 tšk.) (mokyt. A. Litvinienė)

I – II klasių:

1. Dudanavičius Aurimas IIa (39 tšk.) (mokyt. A. Litvinienė)
2. Raišuotytė Aistė IIb  (36 tšk.), Osinaitė Domantė IIa (36 tšk.) (mokyt. A. Litvinienė)
3. Kudaba Andrijus IIa (35 tšk.) (mokyt. A. Litvinienė)
   Džiugu, kad vis dar galime pasidžiaugti tais, kurie puoselėja, gražina  savo gimtąją kalbą – tautos identiteto kriterijų. Būtent taisyklinga kalba yra vidinės kultūros ženklas, kultūros kūrimo priemonė.

Plačiau.

2018-12-27
Knygų Kalėdos

  Sudėtingas lietuviškos knygos kelias... Drausta, deginta lietuviška knyga. Šiandien ją užgožia šiuolaikiškos informacinės technologijos. Amžino skubėjimo laikmetyje vis rečiau prie bendro stalo susėda visa šeima, vis rečiau vaikai į rankas paima lietuvišką knygą... Gruodžio mėnesį prasideda LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama akcija „Knygų Kalėdos“.
  Mieli mokiniai, mokytojai, Jūs savo indėliu galite prisidėti papildydami mūsų gimnazijos biblioteką naujomis knygomis.
Sąrašą pridedame. Kviečiame aktyviai dalyvauti.
                                                                                                            Pagarbiai –
                                                                                                            mokinių Taryba,
                                                                                                            bibliotekos vedėja

2018-12-19
Erasmus+ projektas „Roots and Offshoots“

Mūsų gimnazijoje nuo rugsėjo mėnesio yra vykdomas tarptautinis  Erasmus+  projektas „Roots and Offshoots“. Pagal projekte numatytas veiklas gimnazijoje buvo organizuoti du konkursai: projekto logotipo ir Kalėdinių atviručių. Logotipo konkurse 1-ą vietą laimėjo Fortūnata Kučinskaitė (2A kl.), 2-ą vietą – Evelina Žabinskytė (4C kl.), 3-ią vietą Samanta Nardiuževa (3B kl.).
Kalėdinių atviručių konkurse originaliausia pripažinta Kornelijos Taurinskaitės (3B kl.), 2-oji vieta atiteko Ievai Mataitytei (3A kl.) ir 3-ioje vietoje – Marijus Čepauskas (4C kl.).

Pamokų laikas
  1. 8.00–8.45
  2. 8.50–9.35
  3. 9.40–10.25
  4. 10.45–11.30
  5. 12.00–12.45
  6. 12.55–13.40
  7. 13.50–14.35
  8. 14.45–15.30
  9. 15.40–16.25

Projektai, kuriuose dalyvaujame

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte Me and Media“

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija dalyvauja ERASMUS+ projekte
Nr. 2018-1-BG01-229-047840_2
„ROOTS AND OFFSHOOTS“

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija dalyvauja
Erasmus+“ KA1 mobilumo projekte
„Gimnazijos valdymo struktūros efektyvumo didinimas“

Priėmimas į gimnaziją

Artimiausi renginiai

Dailaus rašto konkursas ŽĄSIES PLUNKSNA

sausio 22 d. 8:00 - 11:00

Dailaus rašto konkursas ŽĄSIES PLUNKSNA. Sausio 22 diena. 8 val. 115 kab....

Mokinių miniatiūrų ir fotografijų paroda AŠ LIETUVOJE

vasario 11 - 15 d. 8:00 - 8:00

Mokinių miniatiūrų ir fotografijų paroda AŠ LIETUVOJE. Atsakinga – Aušra Litvinienė ir dailės mokytoja Agnė Gedaminskienė....

Rodyti visus

Buvę mokiniai apie gimnaziją
...
Pirma mintis, šovusi išgirdus žodį „mokykla“, yra draugai, mano nuostabioji auklėtoja, šokiai bei šokių mokytoja ir, žinoma, gimnazijos direktorė, be kurios nebūtų to, kas suvienijo mūsų kartą. Tikriausiai yra tokių, kurie, išgirdę žodį „mokykla“, pirmiausia pagalvoja api...

Diana Lisovskytė
2016 m. laida

...
Jau pirmieji metai Žemynos gimnazijoje man įrodė, jog naujų žinių geidžiantys mokiniai šioje gimnazijoje nelieka nepastebėti. Čia įgytas išsilavinimas tapo fundamentaliu pagrindu studijoms viename iš elitinių Vokietijos universitetų bei atvėrė duris tolimesnei karjerai Šveicarijoje...

Andrius Cibas
2010 m. laida

Rodyti visus
Nuotraukų galerija

Neįgaliųjų režimas įjungtas