El. dienynas Tvarkaraščiai Priėmimas
Versija neįgaliesiems
Naujienos
2020-02-22
LIETUVIŲ KALBOS DIENOS, SKIRTOS ATKURTOS LAIVĖS 30-MEČIUI

Lietuva skaičiuoja atkurtos laisvės 30-metį. Per tuo metus vaduotasi iš sovietinio mąstymo klišių, mokytasi dirbti, kurti, gyventi laisvai. Ne visada pakeliame laisvės naštos svorį, darome klaidų arba nedarome išvis nieko. Pastaroji pozicija neleidžia augti, prisiimti atsakomybę už daromus pasirinkimus. Galų gale per tą 30 metų užaugo nauja laisvos Lietuvos karta. Vis dar sunku pasakyti, kokia ji. Visokia turbūt. Yra bambančių, kad toj Lietuvėlėj nieko gero, ir dumiančių į užsienius, yra besistengiančių, kad ir jiems patiems, ir jų vaikams būtų gera gyventi gimtojoje šalyje. Pamažu imi suvokti, kad visgi ne iškeltos vėliavos, ne šūkiai demonstruoja pilietinę poziciją. Tylus, nuoseklus ir sąžiningas darbas parodo tikrąjį santykį su savo žeme.
Gimnazijos lituanistės ir mokiniai savo darbus dedikuoja Atkurtos Laivės 30-mečiui.
LANKSTINUKAS „Nebūk kiaulė - kalbėk ir rašyk lietuviškai!!!“. Jį paruošė Austėja Žilinskaitė ir Emilija Kniulytė, II a klasės mokinės, kartu su mokytoja Lina Daujote.

2020-02-22
52-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas

Šiais metais Jaunųjų filologų (gr. philologia, meilė žodžiui) konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos IIIa klasės mokinė Domantė Osinaitė (konsultavo lietuvių kalbos mokytoja Aušra Litvinienė). Nėra lengva įvaldyti eseistikos specifiką, bet turbūt kuriantis žmogus negalvoja apie žanrą – Domantės kūryba filosofiška, intertekstuali (ypač daug muzikos konteksto), kartais netikėta savo mintimi ar tos minties raiška. O tai stiprioji esė pusė. Konkurso Publicistikos ir esė sekcijoje Domantė Osinaitė tapo laureate.  Sveikinimai!

2020-02-22
Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

Marijampolėje pastatytas paminklas tautai ir kalbai, o po juo – M. Daukšos žodžiai: „Kalba – bendras meilės ryšys, tėvynės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas.“ Tuo viskas pasakyta. Puoselėkime gimtąją kalbą ir nereikės papildomų mokslų apie pilietiškumą, patriotizmą, etiką, moralę, o valstybė bus saugi ir, kol bus kalba,  neišnyks. Viena iš formų parodyti pilietinę poziciją – rašyti nacionalinį diktantą.
Miela gimnazijos bendruomene, tėveliai, globėjai, buvę mokiniai, mokytojai, kviečiame visus į šią gražią akciją.
Nacionalinis diktantas vyks 2020 m. vasario 28 d. 11 val.  Transliacijos pradžia 11 val. per LRT radiją bei internetu (iš karto po žinių transliacijos).
Diktanto dieną, vasario 28 d., 10 val. 50 min., visi renkasi į „Žemyną“, 104 kab., ir rašo diktantą.

2020-02-22
Susitikimas

Vasario 20 d. gimnazijoje vyko „Žemynos“ gimnazijos metodinės tarybos susitikimas su „Verdenės“ progimnazijos taryba. Susitikime aptartos bendradarbiavimo galimybės: bendri renginiai, projektai, konkursai, debatai, integruotos pamokos.

2020-02-16
Valstybės atkūrimo dienai

 

2020-02-14
Karjeros diena

Šiandieninis pasaulis kaip sparčiai tekanti upė - kupinas veržlios tėkmės, sūkurių ir slenksčių. Kiekviena diena atneša naujų pokyčių visose srityse: technologijose, kultūroje, ekonomikoje, politikoje. Sparčiai keičiasi ir pats žmogus, jo įsitikinimai, vertybės, poreikiai, požiūris, žinios, gebėjimai. Šių pokyčių visuma keičia karjeros galimybių lauką: atsiranda naujų profesijų, keičiasi darbo pobūdis, tam tikri darbai ir profesijos tampa mažiau paklausūs arba visai nereikalingi. Todėl vasario 11 dieną gimnazijoje buvo suorganizuota Karjeros diena.

2020-02-12
KVIEČIAME DALYVAUTI !

Maloniai kviečiame dalyvauti 1-12 klasių moksleivius Ievos Simonaitytės meninio skaitymo konkurse kovo 19 d. 11 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje.
Skaitovų konkursu siekiama ugdyti domėjimąsi Klaipėdos krašto literatūra ir atskleisti kiekvieno moksleivio individualybę, ugdyti jaunų žmonių kūrybiškumą. 
Skaitymo konkurso meno vadovė – aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto doc. Virginija Kochanskytė.
Norintys dalyvauti privalo užsiregistruoti paspaudę šią nuorodą.
Dalyviai, kurie nori dalyvauti meninio skaitymo konkurse, turėtų skaityti vieną arba du kūrinius, iš kurių vienas yra laisvai pasirenkamas. Antras kūrinys – Klaipėdos krašto rašytojų arba Ievos Simonaitytės kūrinio ar kūrinio apie ją ištrauka, arba Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos laureatų kūrinio ištrauka. Abiejų skaitomų kūrinių trukmė neturi viršyti 8 min.
Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti konkurso nuostatuose ir konkurso programoje.

2020-02-10
Susitikimas Klaipėdos universitete

Vasario 7 d. Klaipėdos universiteto Gamtos mokslų fakultete vyko ,,Žemynos"  gimnazijos moksleivių tarpinis  darbų ,,Kompleksinis susisiekimo tarp Klaipėdos ir Kuršių nerijos tyrimas" pristatymas. Moksleiviai darbų vadovams pristatė nuveiktus darbus, su darbų vadovais aptarė tolimesnes darbų  rengimo perspektyvas. Susitikime taip pat dalyvavo ir Socialinių  ir humanitarinių mokslų fakulteto dėstytojai - konsultantai, padedantys rengti darbus iš humanitarinių mokslų srities. Susitikimas jauniesiems tyrėjams - naudinga  akademinė patirtis, ugdanti viešojo kalbėjimo įgūdžius bei gilinanti žinias. 

2020-02-06
„Palaiminti idiotai, nes jie yra laimingiausi žmonės žemėje“ (Antanas Škėma)

Mokiniai dvyliktoje klasėje nagrinėdami Antano Škėmos kūrinį gali pasimesti tarp sąmonės srauto technikos ir koliažo principu parašyto romano detalių, todėl š. m. vasario 4 dieną Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos mokiniai vyko į spektaklį „Balta drobulė“, kuris buvo rodomas Kaune. „Balta drobulė“ – lietuvių išeivijos klasiko Antano Škėmos romano inscenizacija, pasakojanti apie dramatišką žmogaus gyvenimą, tai kylantį į svajonių aukštumas, tai besileidžiantį į beprotybės pragarus, up and down tarp žemės ir dangaus. Klaustrofobiškoje lifto erdvėje ir Antano Garšvos sąmonėje kaunasi poeto polėkis ir beviltiškumas, tobulumo siekis ir neurozė, meilė ir išsižadėjimas.

2020-02-05
SVEIKINAME

Sveikiname Butkevičių Romualdą (Ie), Eiduką Nedą (Ie), Piekų Vilių (Ie), Šertvytį Luką (Ib) Klaipėdos miesto „Mero taurės“ stalo teniso varžybose užėmusius I vietą. 
Dėkojame mokytojui L.Būdavui.  

SVARBU
PASITIKĖJIMO DĖŽUTĖ
Papasakok anonimiškai, Tu esi saugus.

Klaipėdos miesto savivaldybė skelbia mokinių priėmimo į mokyklas 2020—2021 m. m. procesus.
Priėmimo terminai
Prašymų priėmimo pradžia
Bendra priėmimo tvarka
Pamokų laikas
  1. 8.00–8.45
  2. 8.50–9.35
  3. 9.40–10.25
  4. 10.45–11.30
  5. 12.00–12.45
  6. 12.55–13.40
  7. 13.50–14.35
  8. 14.45–15.30
  9. 15.40–16.25

Projektai, kuriuose dalyvaujame

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte Me and Media“

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija dalyvauja ERASMUS+ projekte
Nr. 2018-1-BG01-229-047840_2
„ROOTS AND OFFSHOOTS“

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija dalyvauja Britų tarybos ir Meno avilio projekte ,„Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“.

Priėmimas į gimnaziją

Artimiausi renginiai

Tarptautinė gimtosios kalbos diena

vasario 22 - 28 d. 22:00 - 23:00

Nieko dvasingesnio nei širdingesnio už kalbą tauta neturi. Tad jei tauta nenori prarasti to, per ką egzistuoja, turi nieko kito taip nežiūrėt...

Rodyti visus

Buvę mokiniai apie gimnaziją
...
Pirma mintis, šovusi išgirdus žodį „mokykla“, yra draugai, mano nuostabioji auklėtoja, šokiai bei šokių mokytoja ir, žinoma, gimnazijos direktorė, be kurios nebūtų to, kas suvienijo mūsų kartą. Tikriausiai yra tokių, kurie, išgirdę žodį „mokykla“, pirmiausia pagalvoja api...

Diana Lisovskytė
2016 m. laida

...
Jau pirmieji metai Žemynos gimnazijoje man įrodė, jog naujų žinių geidžiantys mokiniai šioje gimnazijoje nelieka nepastebėti. Čia įgytas išsilavinimas tapo fundamentaliu pagrindu studijoms viename iš elitinių Vokietijos universitetų bei atvėrė duris tolimesnei karjerai Šveicarijoje...

Andrius Cibas
2010 m. laida

Rodyti visus
Nuotraukų galerija

Neįgaliųjų režimas įjungtas