El. dienynas Tvarkaraščiai Priėmimas
Versija neįgaliesiems
2020-02-06
„Palaiminti idiotai, nes jie yra laimingiausi žmonės žemėje“ (Antanas Škėma)

Mokiniai dvyliktoje klasėje nagrinėdami Antano Škėmos kūrinį gali pasimesti tarp sąmonės srauto technikos ir koliažo principu parašyto romano detalių, todėl š. m. vasario 4 dieną Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos mokiniai vyko į spektaklį „Balta drobulė“, kuris buvo rodomas Kaune. „Balta drobulė“ – lietuvių išeivijos klasiko Antano Škėmos romano inscenizacija, pasakojanti apie dramatišką žmogaus gyvenimą, tai kylantį į svajonių aukštumas, tai besileidžiantį į beprotybės pragarus, up and down tarp žemės ir dangaus. Klaustrofobiškoje lifto erdvėje ir Antano Garšvos sąmonėje kaunasi poeto polėkis ir beviltiškumas, tobulumo siekis ir neurozė, meilė ir išsižadėjimas.

  Tad žinant kontekstą įdomu ne tik įsivaizduoti, bet ir pamatyti, kaip tokio pobūdžio kūrinį būtų galima suvaidinti teatre. Jono Jurašo spektaklis nustebino. Nustebino tuo, kad čia nebuvo stengiamasi priblokšti, bet buvo puikiai atskleistos absurdiškumo ir beprasmybės temos, žmogaus asmenybės emocinis atbukimas, moralinių vertybių krizė. Daugelis mokinių teigė, kad pažiūrėję spektaklį labiau suprato kūrinį ir romano kontekstą. Tie, kas nebuvo skaitę kūrinio, būtinai pasižadėjo jį perskaityti. Išvyka į Kauną ir spektaklis mokiniams labai patiko. „Kada vėl važiuojam?“ - pasibaigus spektakliui retoriškai klausė mokiniai. Būtinai važiuosim!

SVARBU
PASITIKĖJIMO DĖŽUTĖ
Papasakok anonimiškai, Tu esi saugus.

Klaipėdos miesto savivaldybė skelbia mokinių priėmimo į mokyklas 2020—2021 m. m. procesus.
Priėmimo terminai
Prašymų priėmimo pradžia
Bendra priėmimo tvarka
Pamokų laikas
  1. 8.00–8.45
  2. 8.50–9.35
  3. 9.40–10.25
  4. 10.45–11.30
  5. 12.00–12.45
  6. 12.55–13.40
  7. 13.50–14.35
  8. 14.45–15.30
  9. 15.40–16.25

Projektai, kuriuose dalyvaujame

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte Me and Media“

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija dalyvauja ERASMUS+ projekte
Nr. 2018-1-BG01-229-047840_2
„ROOTS AND OFFSHOOTS“

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija dalyvauja Britų tarybos ir Meno avilio projekte ,„Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“.

Priėmimas į gimnaziją

Artimiausi renginiai

Rodyti visus

Buvę mokiniai apie gimnaziją
...
Aš ilgą laiką maniau, kad ryšys su žmogumi yra trumpalaikis, netikras. Buvau įsitikinusi, kad visi esame tik pakeleiviai vienas kito gyvenime ir žmogus iš tikrųjų yra pasmerktas amžinai vienatvei. Tikėjau, jog svarbiausia yra pasiekimai, mokslas, darbas. Tačiau, mokydamasi šioje mokykl...

Živilė Balčiūnaitė
2019 m.m

...
Jau pirmieji metai Žemynos gimnazijoje man įrodė, jog naujų žinių geidžiantys mokiniai šioje gimnazijoje nelieka nepastebėti. Čia įgytas išsilavinimas tapo fundamentaliu pagrindu studijoms viename iš elitinių Vokietijos universitetų bei atvėrė duris tolimesnei karjerai Šveicarijoje...

Andrius Cibas
2010 m. laida

Rodyti visus
Nuotraukų galerija

Neįgaliųjų režimas įjungtas