Tegul „Tyla pralieja viltis“

• Paskelbta: 2023-09-18
  • Kategorija: Aktualijos

„Visada mėgau skaityti, nes skaitymas išlaisvina sielą. Labiausiai mėgstu skaityti filosofinę ir grožinę literatūrą. Aišku, su skaitymu kartu eina ir rašymas. Iš tiesų išleisti knygą visada buvo didelė mano svajonė. Manau, kad rašymas yra savotiška dovana ir ta dovana greičiausiai ateina iš vidinių sukrėtimų. Didžiausias kūrybos proveržis įvyko susidūrus su vienatve, skausmu ir baime. Drįsčiau pasakyti, kad tie dalykai nė vienam nėra malonūs ir dažnas žmogus vengia su jais susidurti, tačiau aš, būdama viena, geriausiai galiu kurti, o tada baimei ir vienatvei pažiūrėti tiesiai į akis. Iš tiesų niekada nesijaučiau labai drąsi, kad galėčiau leisti savo kūrybą skaityti visiems. Tačiau man labai padėjo lietuvių kalbos mokytoja, kuri mane palaikė ir padrąsino įgyvendinti savo svajonę – išleisti knygą. Dabar, kai „Tyla pralieja viltis“ yra mano rankose, aš matau, kad šią akimirką yra viskas, apie ką aš svajojau ir ko norėjau. Ir tai tik kelio pradžia, nes mano meilė nėra tokia kaip visų kitų....Nes mano meilė – mano žodžiai...“ – mintimis apie išleistą knygą dalijasi Viltė Č.

„Viltė visada mokėjo pasisakyti literatūriniais klausimais ir pasižymėti išskirtiniu požiūriu į literatūros kūrinius. Nuo pirmo susitikimo su tada dar devintoke, buvo aišku, kad knygos ją lydės visą gyvenimą. Literatūrinis išprusimas, diskusijos po pamokų apie kūrinius, pašnekesiai apie pirmuosius bandymus kurti eilėraščius ir net pačios Viltės vesta pamoka abiturientams, labai aiškiai parodė, kad tai yra meniškos sielos, labai gilių minčių mokinė. Viltė yra tikra menininkė, todėl jos kūryba man yra apie tiesą, gėrį ir grožį. Jos kūryboje juntama labai daug amžinybės, begalybės ir trapumo. Ji pati apie savo kūrimo procesą sako, jog jis ateina iš vidinių sukrėtimų. Vis dėlto manau, kad sunkumai, su kuriais žmogus susiduria, ne tik paskatina rašyti, tačiau jeigu žmogus geba iš viso to sukurti kūrinį, vadinasi, tas žmogus yra tas aplinkybes nugalėjęs. Kūryba – dovana, kuri duota ne kiekvienam, todėl dar didesnė dovana būna, kai žmogus išdrįsta ja pasidalinti su kitais. Taigi, aš manau, kad „Tyla pralieja viltis“ yra puikus dešimtokės debiutas, kuris ne tik įvėps jaunus žmonės drąsiau reikšti savo mintis, bet ir savo svajones paversti realiais darbais, kuriais galėtų pasidžiaugti ir kiti“ – sakė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Sandra L.R.

Tegu Tavo meilė knygoms ir gyvenimui dega amžinai

Su meile, Mokytoja Sandra L.R.