54 – asis jaunųjų filologų konkursas

• Paskelbta: 2022-04-26
  • Kategorija: Konkursai
54 – asis jaunųjų filologų konkursas sulaukė 160 darbų. Atrinkta 112 mokinių kūrybinių ir tiriamųjų darbų, kurie buvo aptarti ir įvertinti septyniose sekcijose: prozos, poezijos, literatūros kritikos, publicistikos ir estetikos, kalbos, tautosakos ir literatūrinių vertimų, iš kurių atrinkti patys geriausi. Vertintojai su atrinktais mokiniais dalyvavo Vilniuje, Vytauto Didžiojo universitete, balandžio 14 dieną.
Džiugu, kad skelbiant nugalėtojus paminėtas ir Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos vardas. 54 – ajame jaunųjų filologų konkursui atstovavo IV gimnazijos klasės mokinė Neila V., rašiusi kalbos tiriamąjį darbą tema „Lietuvių vardų kirčiavimas. D raidės atvejis“ (Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Sandra Lukšaitė-Ramonienė). Mokinė džiaugėsi, kad turėjo galimybę pabūti tarp žymių rašytojų, išsamiau konkurso komisijos nariams papasakoti apie tiriamąjį darbą, pabuvoti Vytauto Didžiojo universitete. Grįžusi iš konkurso mokinė dalijosi įspūdžiais: „Niekada nemaniau, kad galiu laimėti visos šalies mastu. Šia patirtimi labai džiaugiuosi ir raginu kitus dalyvauti bei pasitikėti savo jėgomis“.

Nuotraukos:
Sandra Lukšaitė-Ramonienė