Retorikos savaitė

• Paskelbta: 2022-12-19

Gruodžio 12-16 dienomis gimnazijoje vyko III-IV klasių viešųjų kalbų pristatymas. Šiandienos visuomenėje labai svarbu ne tik sukurti logišką, argumentuotą, įtaigų tekstą, bet ir gebėti jį pasakyti. Konkurencinga rinka reikalauja iš žmogaus drąsos, originalumo ir kūrybingumo. Tad per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas mokomės viešai kalbėti. Be abejo, ne visi įveikia scenos baimę, bet buvo tikrai puikių kalbų. Norėtųsi pasidžiaugti šiais pristatymais: Darijos O. „Liaudies menas ir modernus menas – du nesuderinami dalykai ar galimybė kurti nauja neužmiršus sena?“, Medos Š. „Kokias pareigas šiandien turi šiuolaikinis žmogus?“, Arno A. „Kurios literatūroje teigiamos gyvenimo pozicijos man artimiausios?“, Ulos V. „Ar tebėra aktuali susvetimėjimo problema?“, Lukrecijos M. „Moters  vaidmuo lietuvių literatūroje“, Rugilės V. „Šiandien jau tenka spręsti mokslo ir pažangos „laimėjimų“ padarinius“, Indrės V. „Savanorystės pamokos“, Kamilės S. „Ar karai – būdas spręsti problemas?“, Nojaus M. „Ar patrauklus gyvenimas Lietuvoje?“ Gabijos K. „Moralinio išbandymo situacijos literatūroje“. Temų ir kalbėtojų įvairovė leido pasiklausyti įdomių kalbų.