Žemyniečių šventė „Kalėdinė kelionė laiku“

• Paskelbta: 2022-12-27

Gruodis – vienas mėgstamiausių mokinių mėnuo, nes gruodį būna Kalėdos. Mokinių senatas jau gruodžio pradžioje skelbė Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos klasėms konkursą „Kalėdine dvasia labiausiai užkrečianti klasė“, tad mokiniai suskubo puošti savo klases tradicinėmis spalvomis ir žaliąją ekologiją palaikančiomis dekoracijomis. Taip pat mokykloje buvo organizuojama diena, kada mokiniai galėjo dėvėti šventinį kalėdinį megztinį, visą mėnesį veikė kalėdinio pašto dėžutė, į kurią skriejo patys šilčiausi sveikinimai mokiniams bei mokytojams, koridoriuose pertraukų metu skambėjo muzika. Gruodžio 23 dieną visos klasės turėjo galimybę prisidėti prie kalėdinio renginio „Kalėdinė kelionė laiku“. Tą dieną renginį vedė gimnazijos prezidentė Diana C. (III b) ir Justina G. (II c) pirmąją srautinę programą antrųjų klasių mokiniams, antrąjį – pirmųjų, o trečiąjį – trečiųjų ir ketvirtųjų klasių mokiniams. Renginio metu klasės pristatė savo kalėdinius pasirodymus, susijusius su Kalėdų šventimo papročiais ir skirtingais laikmečiais. Vieni mokiniai pristatė Kalėdas Čikagoje trečiajame dešimtmetyje, kiti dešimtajame dešimtmetyje Lietuvoje, kiti tai perteikė šiuolaikiškai šokdami ir dainuodami. Vieni imitavo Kristaus gimimo laikotarpį, o tie, kuriuos užpuolė sezoninės ligos, tiesiog parengė filmuotus sveikinimo reportažus.
Šio renginio tikslas nebuvo vien tik perteikti sveikinimus, siekta, kad gimnazistai permąstytų šios šventės reikšmę istoriniame-kultūriniame kontekste, rastų būdų ugdyti(s) pažįstant pasaulį ir jo įvairovę. Šį renginį organizavo mokinių senatas su kuruojančia vadove bei gimnazijos psichologe Greta Platakyte, jiems padėjo lietuvių kalbos, literatūros bei teatro mokytojas Mindaugas Urbonas.

Mindaugas Urbonas