KONFERENCIJA ,,KALBOJE TAUTA PASISAKO, KAS ESANTI“

• Paskelbta: 2023-03-10

MOKINIŲ KONFERENCIJOS ,,KALBOJE TAUTA PASISAKO, KAS ESANTI“ (JONAS JABLONSKIS), SKIRTOS KLAIPĖDOS KRAŠTO PRIJUNGIMO 100-MEČIUI PAMINĖTI

Kovo 9 dieną gimnazijoje vyko mokinių konferencija. Ja siekta prisiminti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100 metų sukaktį, įprasminti lietuvių kalbos dienų renginių vykdymą, plėtoti literatūros, kitų menų ir socialinių reiškinių patirtį analizuojant, vertinant, interpretuojant, ieškant sąsajų tarp dalies ir visumos; pastebėti, kaip literatūra gali nulemti įvykių kaitą, ištrinti ribą tarp gėrio ir blogio, tarp melo ir tiesos arba priešingai – suteikti viltį.  Pristatydami savo pranešimus II gimnazijos klasių mokiniai galėjo ugdyti viešosios kalbos gebėjimus ir atsiskaityti lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo įskaitos žodžiu dalį. Pranešimų buvo visokių (Kodėl Mažoji Lietuva yra tokia svarbi didžiajai Lietuvai?  Kokios grėsmės nuolat kyla gimtajai kalbai? Naujasis viešojo pokalbio žanras – tinklalaidė (angl. podcast), Ar globalizacijos laikais verta kovoti dėl gimtosios kalbos išlikimo? Šiuolaikinė Antigonė, Ar tik lietuviai susirūpinę dėl savo kalbos išlikimo? Gimtosios kalbos svarba ir reikšmė, G. Orwelo „Gyvulių ūkis" - politinė alegorija"), bet laikas neprailgo – naudinga išgirsti, su kokiais iššūkiais susiduria šiandienos žmogus. Konferenciją vykdė gimnazijos lituanistai.