Vydūnas „Sveikata. Jaunumas. Grožė“

• Paskelbta: 2023-10-15

Šių metų spalio 13 dieną vyko jau šešioliktasis  kultūros renginių ciklas, skirtas Vydūno kūrybos ir filosofinių idėjų sklaidai bei įprasminimui. Mūsų Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos tradiciškai pedagogai ir mokiniai prisidėjo prie renginio. Šįkart buvo pristatyta naujai išleista Vydūno knyga „Sveikata. Jaunumas. Grožė“. Būtent iš šios knygos mūsų gimnazistai ir skaitė ištraukas ir dalijosi su susirinkusiais žiūrovais. Šioje filosofinėje knygoje žymus Mažosios Lietuvos filosofas ir rašytojas skatina žmones ieškoti harmonijos su Visata, atrasti dvasinį žmogaus grožį ir skirti gėrį nuo blogio, taurumą nuo žemiškų geidulių bei tverti visapusiškai sveiką bendruomenę nuo jaunų dienų. Juk ir antikos filosofai sakydavo, kad sveikame kūne gyvena sveika siela, Vydūnas šiandien naujai perleistoje knygoje tarsi pratęsia ir primena seniai žinomas, bet dažnai užmirštamas tiesas.

M. Urbonas