Ne vienai valandai: Lietuvos Respublikos konstitucia

• Paskelbta: 2023-11-09

Spalio mėnesį gimnazijoje vyko renginiai, skirti Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienai – spalio 25-ajai  paminėti. Spalio 24 d. Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko konkursas „Lietuvos Respublikos Konstitucijos žinovas“. Konkurse dalyvavo po 2 mokinius iš kiekvienos klasės grupės. Spalio 25-ąją 16 mokinių laikė teisingumo ministerijos organizuojamą Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminą.

Minint Konstitucijos dieną, gimnazijos fojė pasipuošė menine instaliacija „Teisinės minties skrydis“. Per dailės ir technologijų pamokas mokiniai lankstė gerves, o per pilietiškumo pamokas ant jų rašė Konstitucijos garantuojamas pagrindines žmogaus teises ir pareigas. Spalio 25 d. II d klasės mokiniai dalyvavo meninėje improvizacijoje LR Konstitucijos tema „Ne vienai valandai: LR Konstitucija“. Visų renginių tikslas – skatinti mokinius pažinti pagrindinį šalies įstatymą, suprasti, kad Konstitucijoje yra įtvirtintos pagrindinės piliečių teisės ir pareigos, suvokti, kad Konstitucija – tiesiogiai taikomas aktas, kuriuo remdamasis kiekvienas pilietis gali ginti savo teises.

Šiuos renginius organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sandrija Donskienė, istorijos mokytoja Rasa Vaičekauskienė, įgyvendinti padėjo mokytojos Agnė Gedaminskienė, Laima Juknienė, Rita Podoliankienė.

Istorijos mokytoja Rasa Vaičekauskienė