Antikos kultūros konkursas VENI. VIDI. VICI

• Paskelbta: 2023-03-05
  • Kategorija: Konkursai

Antikos kultūros konkursas VENI.VIDI. VICI

Kovo 2 dieną į gimnazijos aktų salę rinkosi „Ąžuolyno“ gimnazijos („Per angusta ad augusta“), „Aukuro" gimnazijos („Nil admirari“), KU „Žemynos“ gimnazijos („Atėnės pelėdžiukai“), Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos („Carpe diem“), Vytauto Didžiojo gimnazijos („Gajos vaikai“), „Vėtrungės“ gimnazijos („Discipuli fortunae“), Eduardo Balsio menų gimnazijos (,,Artium”), Vydūno gimnazijos („Chimeros“), Klaipėdos licėjaus („In corpore“) Antikos kultūros žinovai. Visus juos jau aštuntą kartą pakvietė KU „Žemynos“ gimnazijos lituanistai į konkursą VENI.VIDI.VICI. Visus pasveikino lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo Mindaugo teatro grupė, aktualizavusi saiko idėją vartotojiškoje visuomenėje. Į susirinkusius kreipėsi buvusi mokyklos direktorė, inicijavusi klasikinių elementų diegimą ugdymo procese.

Konkurse pateikiami klausimai iš šių sričių: istorija ir mokslas, menas ir filosofija, antikinė literatūra, mitai ir legendos, lotynų kalba, sentencijos ir frazeologizmai. Nėra lengvos užduotys, bet turbūt ir tikslas – ne tik pademonstruoti žinias, bet ir kažko naujo išmokti. Kietas riešutėlis komandoms būna klausimai iš sentencijų, frazeologizmų, lotynų kalbos. Visgi atsakius į visus klausimus ir kompetetingai komisijai suskaičiavus taškus, išaiškėjo olimpinis trejetas: I vieta – Klaipėdos licėjus, II vieta – KU „Žemynos“ gimnazija, III vieta – „Ąžuolyno“ gimnazija. Visus sveikino ir renginį apibendrino komisijos pirmininkė Asta Balčiūnienė, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Baltų filologijos katedros vyresnioji mokslo darbuotoja, humanitarinių mokslų daktarė, docentė. Renginio pabaigoje pasigrožėjome šokių mokytojos Kamilės mokinių atliktu „Sirtaki“.