Kaip žemyniečiai į Berlyną vyko

• Paskelbta: 2024-06-02
  • Kategorija: Pranešimai

Gegužės 23–25 dienomis jungtinė II a ir II d komanda su draugais vyko į pažintinę kultūrinę kelionę. Pirmąją dieną aplankėme Poznanės spalvingą, bet geometriškai tikslų senamiestį su garsiąja Šv. Stanislovo katedra, vadinama „Fara“, rotušę ir jos garsiuosius ožiukus, Karališkąją pilį - paskyrėme pasimatymą prie Budelio. Antroji diena prasidėjo skaniais pusryčiais. Trumpa kelionė ir mes - didžiausiame Europos mieste Berlyne. Nuo Aleksandro aikštės pėsčiomis keliavome apžiūrėdami ir susipažindami su svarbiausiais Berlyno objektais: televizijos bokštu,  rotuše, katedra, tiltu per Šprė upę, Checkpoint Charlie, Branderburgo vartais. Humboldto forumo apžvalginėje aikštelėje grožėjomės Berlyno panorama. Žengėme istorinį žingsnį per Berlyno sieną iš Rytų Berlyno į Vakarų Berlyną. Susipažinome su Reichstago istorija. Aplankėme Holokausto aukoms atminti skirtą memorialą. Vykome prie Kaizerio Vilhelmo atminimo. Pageidaujantys apžiūrėjo Berlyno zoologijos sodą. Išvargę, bet laimingi grįžome į viešbutį. Trečioji diena vėl prasidėjo anksti, nes laukė ilga kelionė namo aplankant vieną gražiausių Lenkijos senamiesčių Torūnę. Miestas įsikūręs prie Vyslos upės, šalia gynybinė siena ir pasviręs Torūnės bokštas. Nuostabus gotiško stiliaus senamiestis su Mikalojaus Koperniko namu, ypatingomis varlytėmis ir asiliuku. Akys raibo nuo Torūnės meduolių grožio.  Pasivaišinę, prisiskanavę pajudėjome Lietuvos link. Išbandėme puikius Lenkijos kelius: kelis šimtus kilometrų važiavome Mozūvijos krašte. Išvargę, pilni įspūdžių, bendravimo pasiekėme gimtuosius namus.