Pasaulinė gyvybės diena

• Paskelbta: 2024-04-30
  • Kategorija: Pranešimai

Pasaulinė gyvybės diena – tai Gyvybės kultūros skleidimo diena. Ši diena nuo 1998 metų Lietuvoje švenčiama paskutinį balandžio sekmadienį. Ją švęsti pakvietė Kardinolų konsistorija dar 1991 metais, tačiau šventė išpopuliarėjo 1995-aisiais, paraginus tuometiniam popiežiui Jonui Pauliui II. Pasaulinės gyvybės dienos tikslas – priminti, kad kiekvieno žmogaus gyvybė – gimusio ir negimusio, ligoto ir sveiko - yra šventa ir neliečiama.

2024-04-25 Prano Mašioto progimnazijoje vyko konferencija, skirta gyvybės dienos paminėjimui  „Gyvybės Evangelija 2024“, kurioje mūsų gimnazijai atstovavo Emilija M.,I c kl. ir Evita M. I d kl. Gimnazistės skaitė pranešimą „Gyvybės ir ginkluotų konfliktų sąveika“, kuriame atskleidė Bažnyčios požiūrį į ginkluotus konfliktus ir taikos siekį bei gyvybės vertę karų metu. Mokinės pagilino komunikavimo ir pažinimo kompetencijas.