Rugsėjo 23-ioji – žydų genocido aukų atminimo diena

• Paskelbta: 2022-09-25

„Žemynos“ gimnazistai, minėdama šią datą, aplankė Klaipėdos apylinkėse esančias žydų naikinimo vietas. Pirmiausia IIa ir IIb klasės mokiniai prie Gargžduose stovinčio paminklo holokausto aukoms atminti sužinojo, kad 1941 m. birželio 24 d. Gargžduose buvo įvykdytos pirmosios masinės Lietuvos žydų žudynės. Jos laikytinos Holokausto pradžia vokiečių okupuotoje Lietuvos teritorijoje. Prie paminklo padėjome akmenukų ir uždegėme atminimo žvakelę. Tada pasukome link Vėžaitynės miškelio, kur ir vyko masinis žydų naikinimas ir kur yra tai primenantis paminklas. Prie jo mokiniai perskaitė holokausto liudininkų prisiminimus, ištraukas iš grožinių kūrinių apie žydų tautos išgyventą tragediją. Gimnazijos Tolerancijos centras ragina suvokti istoriją, kad praeities klaidos nesikartotų.

Nuotraukos:
Haris Markauskas