„Etnografinė popietė“ 2023 m.

• Paskelbta: 2023-12-18

Nedaug Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija turi savitų ir ilgamečių renginių tradicijų, tačiau „Etnografinė popietė“ turbūt yra viena savičiausių ir unikaliausių renginių tarp Klaipėdos miesto mokyklų. Jau du dešimtmečius besitęsianti tradicija šiemet vėl subūrė septynias mūsų gimnazijos pirmokų komandas, kurios pristatė išskirtines lietuvių etnografinių regionų tradicijas. Kasmetiniame renginyje skambėjo dainos, anekdotai, vaidinimai, šokiai. Renginio svečiai buvo Klaipėdos universiteto tautinio meno ansamblis „Vytinė“, Klaipėdos progimnazijų „Verdenės“ bei „Saulėtekio“ suformuotos komandos. Kiekviena komanda turėjo ne tik paruošusi etnografinį pasirodymą, bet pristatė ir to regiono tradicinį patiekalą.

Renginį vedė Kamilė B. (IIIc), Liepa N. (IVa) ir Paulius A. (IVb). Antrojoje programos dalyje buvo nemažai skirta dėmesio lietuvių kalendorinėms šventėms. Savo žinias komandos galėjo pasitikrinti „Etnografinėje viktorinoje“, kurią, beje, laimėjo mūsų svečiai iš „Saulėtekio“. Po to buvo surengtas smagus Blitz turnyras. Sveikinimą sakė mūsų gimnazijos direktorius Nikolaj Petunov, kuris pabrėžė ne tik šio renginio išskirtinumą, bet ir džiaugėsi, kad jaunoji karta turi galimybę domėtis, o besidomėdami ir žaisdami tęsti lietuvių tautines tradicijas. Renginį organizavo lietuvių kalbos mokytojai Dalia B. ir Mindaugas U., dailės ir technologijų mokytoja Agnė G. bei technologijų mokytoja Laima J. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir skyrusiems laiką įprasminti mūsų tautinį paveldą.