Antikos kultūros konkursas VENI. VIDI. VICI.

• Paskelbta: 2024-03-06

Kovo 6 dieną Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija organizavo devintąjį Klaipėdos miesto ir regiono gimnazijų mokinių ANTIKOS KULTŪROS konkursą „VENI. VIDI. VICI“. Konkurso svečius pasveikino mokytojo M.J. Urbono ir abiturientų paruoštas meninis pristatymas – klasikinės vertybės K.Džibrano kūryboje.

Tada prasidėjo pats konkursas. Jame dalyvavo 10 komandų: „Ąžuolyno“ gimnazija („Per angusta ad augusta“), „Aukuro" gimnazija („Nil admirari“), Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija („Hidros galvos“), Dituvos A. T. Kuršaičio pagrindinė mokykla („Kuršaičiai“), Vytauto Didžiojo gimnazija („Babilobo bokštai“), „Vėtrungės“ gimnazija („Filii naturae“), E. Balsio menų gimnazija (,,Apolono mūzos“), Klaipėdos licėjus („Anti(ka)gonistai“), „Baltijos“ gimnazija („Baltijos olimpiečiai“), Klaipėdos ,,Universa Via“   („Deus ex machina“).

Konkursas patikrino mokinių antikinės literatūros, mitologijos, istorijos, įvairių mokslo sričių, lotynų kalbos žinias. Olimpinė vertinimo komisija, kuriai vadovavo Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Baltų filologijos katedros humanitarinių mokslų daktarė, docentė Asta Balčiūnienė, sąžiningai įvertinusi komandų atsakymus, išrinko šių metų geriausius Antikos kultūros žinovus. Jais tapo „Ąžuolyno“ gimnazija („Per angusta ad augusta“) – I vieta, Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija („Hidros galvos“) ir Klaipėdos licėjus („Anti(ka)gonistai“) – II vieta, Klaipėdos ,,Universa Via“   („Deus ex machina“) – III vieta.

Pabaigoje konkursą vainikavo 10 klasės gimnazisčių pitijų šokis.

Esame dėkingi konkurso rėmėjams - Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centrui ir Klaipėdos universitetui.  Žinoma, dėkojame dalyviams ir mokytojams, ruošusiems komandas konkursui, nes reikia drąsos priimti Antikos kultūros iššūkį.