Retorikos savaitė

• Paskelbta: 2023-12-18

Gruodžio 11-14 dienomis gimnazijoje vyko retorikos savaitė. Devintokai rinkosi laisvas temas, kurias pristatė viešojo kalbėjimo metu. Populiariausių temų trejetukas:  „Kuo mūsų valstybė gali būti įdomi pasauliui?“,  „Kokia turėtų būti šiuolaikinė mokykla?“, „Ar mokslo pažanga daro žmogų laimingesnį?“ Mokiniai mokėsi struktūruoti savo pasisakymus, kalbėti argumentuotai. Daugeliui devintokų tokia viešojo kalbėjimo patirtis pirmoji, tad teko įveikti ir auditorijos baimę. Vienuoliktokai kalbėjo jau pagal  atnaujintų programų reikalavimus. Buvo nelengva, nes pristatymo temą padiktavo mokytojos pasiūlyti straipsniai. 20 min. pasiruošti ir kalbėti ekspromtu - visgi gana nemenkas iššūkis. Bet savaitės pabaigoje mokiniai džiaugėsi, kad pagaliau suprato, kaip konstruojama tokia kalba. Na, o dvyliktokai rinkosi literatūrines temas ir jas pristatė – tokiu būdu praėjo generalinė BE įskaitos žodžiu repeticija. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra L. dėkoja mokyklos administracijai, kuri dalyvavo pamokose ir išsakė įžvalgas,  ir savo mokiniams už galimybę pasidžiaugti jų minties branda, drąsa ir humoro jausmu.