Vydūnas – tautai ir valstybei

• Paskelbta: 2023-06-13

„Mūsų žodis naujas yra tik apverstas [žodis] jaunas. Mūsų kalbos dvasia tai padarė, kad išreikštų, kokia yra, kokia turėtų būti jaunumo prasmė.

<...>

Jauni žmonės ateina iš tų, kurie buvo. Todėl jie ir nešasi praeities požymius. Bet šiuos požymius yra persunkę kai kas naujo. Taip turėtų būti. Tada žmonija žengtų tolyn.  Kiekviena jauna karta iš slėpiningų kūrybos gelmių atneštų naują žmoniškumo spalvą. Naują – tai reiškia aiškesnę, ryškesnę. (Rima Palijauskaitė  „Kaip tapti saulėtu žmogumi“ (2023 m.)

Birželio 9 d. Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos mokiniai dalyvavo Klaipėdos universiteto kultūros renginių cikle „Vydūnas – tautai ir valstybei“ keturioliktajame renginyje „Kalėjimas – laisvėjimas“. Šiame renginyje mokiniai skaitė  mintis apie, pasak Vydūno,  jauną -naują žmogų.

IIc klasės mokinys Ignas P.